Joanna Grabowska – dyplomowana behawiorystka COAPE, trenerka psów, instruktorka Rally Obedience oraz instruktorka Polskiej Ligi Nosework. Dodatkowo na bieżąco rozwijam swoją wiedzę z zakresu dietetyki psów, jako istotnego elementu mającego wpływ na zachowanie naszych podopiecznych. W swojej pracy skupiam się głównie na indywidualnej analizie każdego przypadku i dostosowaniu odpowiedniej metody pracy względem psa i jego opiekuna. Oprócz treningu niezwykle ważna jest dla mnie edukacja opiekunów psów, aby pomagać im zrozumieć zachowania swoich podopiecznych. Podczas pracy z psami wykorzystuje ciągle aktualizowaną wiedzę na temat behawioru zwierząt oraz wyłącznie pozytywne metody szkolenia. Uważam, że relacja z psem powinna być zbudowana na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, a nie przymuszaniu i awersyjnej karze.
Ze zwierzętami jestem związana od najmłodszych lat. W wieku 13 lat rozpoczęłam wolontariat w schronisku i przez kolejną dekadę zdobywałam tam doświadczenie w pracy z psami. Podczas pracy w schronisku skupiałam się głównie na psach lękowych oraz agresywnych na różnym podłożu. Dzięki zdobytemu tam doświadczeniu oraz edukacji w 2020 wspólnie z Jarkiem stworzyliśmy Fundację Pomerdani. Naszym głównym celem stała się edukacja dotycząca zachowań psów oraz praca oparta o najnowszą wiedzę naukową.
Prywatnie jestem właścicielką 2 suczek – Lilu i Vixy oraz 8 kotów 🙂


Jarosław Łosiewicz behawiorysta COAPE-trener psów, instruktor nosework i Rally-O. Od 2006 roku jestem związany ze zwierzętami zawodowo, w swojej pracy wykorzystuję tylko pozytywne techniki szkolenia, kieruje się empatią i zrozumieniem potrzeb zwierząt oraz ich opiekunów.
Przez wiele lat w toruńskim schronisku dla zwierząt pracowałem jako pielęgniarz, tu zdobyłem najwięcej doświadczenia w pracy z psami reaktywnymi, lękowymi i agresywnymi. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach, seminariach, konferencjach i warsztatach, między innymi:
Seminarium Jima Crosby’ego ,,Psy agresywne, psy niebezpieczne”
Webinar Michaela Shikashio ,,Strategie modyfikacji behawioralnej w przypadkach agresji psów”
Seminarium ,,Łączenie stada” ,,Klasy komunikacji” oraz konferencja ,,Zrozum psa ze schroniska” i ,,Ku skutecznej adopcji” webinar Michele Minunno.
W 2020 roku powstała Fundacja POMERDANI, w której jestem jednym z fundatorów-założycieli. Moim celem jest edukowanie ludzi aby ułatwić im zrozumienie potrzeb zwierząt.
Od dziecka towarzyszyły mi papugi faliste, chomiki, kawie domowe, koty, psy. Obecnie mam psa Gradka, gekona, dwa koty Żuliana i Lucyfera.
Agnieszka Kacprzyk – absolwentka studiów podyplomowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku „Zoopsychologia-problemy behawioru psów” oraz kursu trenerskiego i kursu „Podstawy pozytywnego szkolenia psów” organizowanego przez Centrum Edukacji Kynologicznej Psia Wachta.
Fascynuje mnie psia komunikacja oraz świadome budowanie relacji pomiędzy człowiekiem a psem, które opiera się na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i zaufaniu. Dlatego bardzo ważne jest dla mnie poszerzanie wiedzy opiekunów aby mogli precyzyjniej odczytywać psią komunikację.
Na bieżąco rozwijam swoje umiejętności uczestnicząc w różnych szkoleniach czy seminariach jak np. Kurs on-line Michele Minunno „Zachowania agresywne u psów” czy Kurs „Pierwsza Pomoc Psom i Kotom”. Cenne doświadczenie w opiece nad psami zdobyłam podczas wolontariatu w schronisku „Na Paluchu” w Warszawie czy podczas praktyk w Schronisku dla Zwierząt we Włocławku. Dzięki praktykom w szkole dla psów „Pomerdani” zdobyłam nieocenione doświadczenie w pracy z psami metodami pozytywnymi.
Jestem opiekunką rudego kundelka Leo (vel Gałgan )
