O nas – Fundacja Pomerdani

 Joanna Grabowska – dyplomowana behawiorystka COAPE,  trenerka psów, instruktorka Rally Obedience  oraz instruktorka Polskiej Ligi  Nosework. Dodatkowo na bieżąco  rozwijam swoją wiedzę z zakresu dietetyki psów, jako istotnego elementu mającego wpływ na zachowanie naszych podopiecznych.  W swojej pracy skupiam się głównie na indywidualnej analizie każdego przypadku i dostosowaniu odpowiedniej metody pracy względem psa i jego opiekuna. Oprócz treningu niezwykle ważna jest dla mnie edukacja opiekunów psów, aby  pomagać im zrozumieć zachowania swoich podopiecznych. Podczas pracy z psami wykorzystuje ciągle aktualizowaną wiedzę na temat behawioru zwierząt oraz wyłącznie pozytywne metody szkolenia. Uważam, że relacja z psem powinna być zbudowana na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, a nie przymuszaniu i awersyjnej karze.

Ze zwierzętami jestem związana od najmłodszych lat. W wieku 13 lat rozpoczęłam wolontariat w schronisku i przez kolejną dekadę zdobywałam tam doświadczenie w pracy z psami. Podczas pracy w schronisku skupiałam się głównie na psach lękowych oraz agresywnych na różnym podłożu. Dzięki zdobytemu tam doświadczeniu oraz edukacji w 2020 wspólnie z Jarkiem stworzyliśmy Fundację Pomerdani. Naszym głównym celem stała się edukacja dotycząca zachowań psów oraz praca oparta o najnowszą wiedzę naukową.

Prywatnie jestem właścicielką 3 psów – Lilu, Wigo i Vixy oraz 8 kotów 🙂

Jarosław Łosiewicz behawiorysta COAPE-trener psów, instruktor nosework i Rally-O. Od 2006 roku jestem związany ze zwierzętami zawodowo, w swojej pracy wykorzystuję tylko pozytywne techniki szkolenia, kieruje się empatią i zrozumieniem potrzeb zwierząt oraz ich opiekunów.

Przez wiele lat w toruńskim schronisku dla zwierząt pracowałem jako pielęgniarz, tu zdobyłem najwięcej doświadczenia w pracy z psami reaktywnymi, lękowymi i agresywnymi. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach, seminariach, konferencjach i warsztatach, między innymi:

Seminarium Jima Crosby’ego ,,Psy agresywne, psy niebezpieczne”

Webinar Michaela Shikashio ,,Strategie modyfikacji behawioralnej w przypadkach agresji psów”

Seminarium ,,Łączenie stada” ,,Klasy komunikacji” oraz konferencja ,,Zrozum psa ze schroniska” i ,,Ku skutecznej adopcji” webinar Michele Minunno.

W 2020 roku powstała Fundacja POMERDANI, w której jestem jednym z fundatorów-założycieli. Moim celem jest edukowanie ludzi aby ułatwić im zrozumienie potrzeb zwierząt.

Od dziecka towarzyszyły mi  papugi faliste, chomiki, kawie domowe, koty, psy. Obecnie mam psa Gradka, gekona, dwa koty Żuliana i Lucyfera.