Spacery socjalizacyjne

NA CZYM POLEGA SPACER SOCJALIZACYJNY? 

Tego rodzaju spacery są nieco inne niż normalne spacery, które możesz odbyć, aby dać swojemu psu trochę ruchu. Spacery socjalizacyjne skupiają się na tworzeniu neutralnych i pozytywnych skojarzeń z różnymi ludźmi, zwierzętami, miejscami i rzeczami. Uspołecznianie psa, to nie tylko spotkanie i interakcja z ludźmi i innymi psami — w rzeczywistości właściwa socjalizacja skupia się na ekspozycji, nie zawsze bliskiej (i często przytłaczającej) interakcji. Spacer socjalizacyjny dla Twojego psa, to swobodna eksploracja różnych środowisk, możliwość zobaczenia innych ludzi i zwierząt z dystansu oraz okazja do rozpoczęcia budowania bardzo prostych (ale bardzo ważnych) podstaw treningowych. Celem spaceru socjalizacyjnego jest stworzenie spokojnych i pozytywnych skojarzeń z różnymi rzeczami, które Twój pies widzi, wącha, słyszy i doświadcza w inny sposób. Pomaga to zapobiegać strachowi, niepokojowi lub reaktywności wobec tych rzeczy w przyszłości. Spacer socjalizacyjny, to doskonała forma spędzenia czasu zarówno dla psów zrównoważonych jak i reaktywnych oraz lękowych, ponieważ każdy z nich podczas wspólnego podążania będzie miał możliwość rozbudowania swoich kompetencji społecznych. 

CO DLA OPIEKUNA?

Opiekun psa podczas spaceru socjalizacyjnego nauczy się jak czytać i interpretować sygnały wysyłane przez psy. Jaką strategię wybrać po odczytaniu tych sygnałów oraz jak zarządzać środowiskiem w przyszłości, aby unikać niektórych niepożądanych zachowań. Nie zabraknie czasu na omówienie przydatnych metod ćwiczenia z psem, które pomogą wypracować poprawę zachowania i lepsze zrozumienie czworonoga.

CO BĘDZIE CI POTRZEBNE NA SPACER?

  • obroża lub szelki (zabrania się używania kolczatki, obroży zaciskowej oraz obroży elektrycznej)
  • taśma (min. 5 m),
  • smaczki (atrakcyjne dla psa, najlepiej 2-3 rodzaje)
  • woda dla psa.
  • szarpak

ZAPISY I TERMINY:

Spacery organizujemy regularnie, co dwa tygodnie w niedzielę. Zapisu można dokonać po opublikowaniu wydarzenia na Fb Fundacja Pomerdani. W czasie, gdy prowadzone są zapisy, poniżej znajduje się formularz (przycisk ,,zapisz się”), który należy wypełnić. Po otrzymaniu formularza w przeciągu kilku dni wyślemy konkretną godzinę spotkania oraz miejsce.  Koszt spaceru wynosi 50 zł.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres pomerdani.fun@gmail.com lub poprzez wiadomość prywatną na Fb

Zapraszamy!

Regulamin